Вступна кампанія 2019

Міносвіти
ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2019: У МОН НАЗВАЛИ 5 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ УНІВЕРСИТЕТІВ 
У розпалі вступна кампанія до вишів. Міністерство освіти і науки оприлюднило попередні цифри того, скільки абітурієнтів подали заяви до вищих навчальних закладів, які університети обирали найчастіше.

Вступники подали до ВНЗ вже понад півмільйона електронних заяв, зараз у ТОП-5 обраних ними закладів – 3 столичних і 2 львівських університети. Створено 154 332 електронних кабінети, з них майже всі активовані – це понад 96% від очікуваної цього року кількості. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті МОН.

Зокрема, вступники подали 504 333 електронних заяви. Найчастіше вони вибирали:

  • Київський національний університет ім. Шевченка – майже 20 тис. заяв;
  • Львівський національний університет ім. Франко – майже 19 тис.;
  • Київський національний торговельно-економічний університет – трохи більше 17,5 тис.;
  • НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського ” – майже 16,5 тис.;
  • НУ “Львівська політехніка” – трохи більше 15 тис.

На гарячі лінії МОН та Інфоресурсу (технічний адміністратор ЄДЕБО, де вступники реєструють кабінети) за два тижні кампанії надійшло понад 11,7 тис. дзвінків від абітурієнтів та їхніх батьків. Також отримано понад 8,2 тис. електронних звернень. Усі вони оперативно обробляються фахівцями МОН та сайту Інфоресурсу.

Найчастіші питання – про реєстрацію електронних кабінетів і подачу заяв, виставлення та скасування пріоритетів, виявлення помилок у документах про освіту, пільги, вступ із Криму й Донбасу тощо.

Приміром, часто вступники намагаються подати заяви на ті спеціальності, куди не мають необхідних сертифікатів ЗНО. Система не пропускає такі заяви. Щоб уникнути цієї проблеми, вступникам потрібно спочатку дізнатися, сертифікати ЗНО з яких саме предметів потрібні для вступу на обрану ними пропозицію. Зверніть увагу, що набір сертифікатів на основну та небюджетну конкурсні пропозиції може відрізнятися. Також вступник може подавати сертифікати не тільки цього року, а й 2018-го та 2017-го в будь-якій зручній йому комбінації. За 2017 рік не приймаються лише оцінки ЗНО з іноземних мов.

МОН також попередив, що в разі виявлення помилок у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката.  

Раніше в МОН також роз’яснили, скільки заяв можна подати на бюджет і контракт, як виставити пріоритетності та чи можна їх змінювати. 

Інформацію взято з сайту https://www.5.ua

Попередній матеріал

У Мінінформполітики відповіли на заяви кандидата від “Слуги народу” про ліквідацію відомства

Наступний матеріал

Очільниця міноборони Німеччини заявила, що йде у відставку – причина

Стартувала вступна кампанія-2019: про перебіг і новації для абітурієнтів – включення

“Рекомендують” війну виправити на “громадянський конфлікт”: Гриневич повідомила про факти тиску на авторів підручників з історії

Вступна кампанія-2019: Гриневич докладніше розповіла про цьогорічні новації

Міністр освіти Лілія Гриневич в програмі “Інформаційний вечір” – відео

У МОН розповіли, на які спеціальності встановили мінімальний прохідний бал

В Україні з’явиться нова передвища освіта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.